Jakie wybrać części do silników?
Poradnik Eksperta

Jakie wybrać części do silników?

0

Nawet najnowsze i najnowocześniejsze samochody nie są niezawodne, prędzej czy później trafią do mechanika. W przypadku niektórych modeli trzeba liczyć się z niemałymi kosztami naprawy. Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na oryginalne części do silników, czyli prosto od producenta. Na szczęście do dyspozycji mamy też szereg zmienników. Pojawia się tylko pytanie, czy rzeczywiście warto w nie zainwestować, bo nie zawsze będzie to optymalne rozwiązanie.

Jakie mamy rodzaje części do silników?

W przypadku awarii silnika koniecznością staje się natychmiastowa interwencja doświadczonych specjalistów. Czasami wystarczy dokonać pewnych modyfikacji, wymienić konkretne podzespoły, a innym razem nie obejdzie się bez kosztownego zakupu całego silnika.

Części do silników mogą być:

• Oryginalne,
• Zamienne,
• Regenerowane.

Oryginalne części do silników jedynym rozwiązaniem?

Na linii produkcyjnej sięga się po oryginalne części do silników, które dostępne są w autoryzowanych stacjach obsługi. Można wobec tego je bezproblemowo kupić, ale niestety wiąże się to z niemałymi kosztami. Nic więc dziwnego w tym, że rynek producentów zamienników kwitnie. Przemawiają za tym przede wszystkim względy ekonomiczne, ale przy nieoryginalnych częściach trzeba zachować dużą ostrożność. Niektórzy wystrzegają się ich jak ognia ze względu na obawę przed gorszą jakością i skróconą żywotnością.

Rzeczywiście może tak być, jeśli kupimy tanią podróbkę. W sprzedaży dostępne są oryginalne zamienniki, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Bardzo często są one produkowane na tych samych liniach montażowych, co te sygnowane konkretną marką pojazdu. W ich przypadku można mówić o oszczędnościach rzędu kilkudziesięciu procent i to bez tracenia na jakości. Tanie i niskojakościowe podróbki mogą przyczynić się do awarii auta, dlatego należy omijać je szerokim łukiem. Duża ofertą wyróżnia się good-goods.pl

Co z tymi częściami regenerowanymi?

Części do silników mogą być regenerowane, czyli poddane regeneracji w celu ich ponownego użycia. W ich przypadku trzeba liczyć się zwykle z relatywnie niską trwałością, dlatego niska cena jest tylko pozorną oszczędnością. W praktyce rozwiązanie to okazuje się być mało ekonomiczne. Inaczej wygląda to w przypadku produktów oferowanych przez firmy specjalizujące się w regeneracji części, które przechodzą ścisłą kontrolę jakości.

Oceń ten post post

Zobacz także