O czym musisz pamiętać, kupując OC?
Poradnik Eksperta

O czym musisz pamiętać, kupując OC?

0

Każde auto poruszające się po polskich drogach musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Przymierzasz się do ubezpieczenia kupionego właśnie auta bądź termin ważności Twojej polisy wkrótce się kończy i poszukujesz nowej? Dowiedz się, o czym należy pamiętać kupując ubezpieczenie OC, aby dopilnować wszelkich formalności i nie przepłacać!

Obowiązkowe ubezpieczenie najpóźniej w dniu rejestracji

Gdy ubezpieczasz nowy bądź używany samochód, który dotychczas nie posiadał ważnej polisy, ubezpieczenie musisz wykupić najpóźniej w dniu rejestracji samochodu. Nie ma znaczenia fakt, czy zamierzasz go używać. Brak ważnego ubezpieczenia OC naraża Cię na karę wynoszącą, w przypadku aut osobowych nawet dwukrotność aktualnego wynagrodzenia minimalnego.

Kończy ci się umowa? Unikaj podwójnego ubezpieczenia!

Jeśli zamierzasz kupić nową polisę OC, bo dotychczasowa umowa dobiega końca, pamiętaj o jej wypowiedzeniu. W przeciwnym razie Twoja umowa zostanie automatycznie przedłużona. To klasyczna sytuacja, w której dochodzi do podwójnego ubezpieczenia, więc również zapłacisz za nie podwójne, przynajmniej do momentu, w którym ostatecznie zrezygnujesz z jednej polisy. Wypowiedzenie umowy należy złożyć najpóźniej na dzień przed jej zakończeniem.

Zakres OC zawsze identyczny

Wybierając nową polisę miej na względzie, że zakres ubezpieczenia OC jest zawsze identyczny. Reguluje go, bowiem stosowna ustawa. Identyczne są także sumy gwarancyjne zawarte w polisie. Z tego względu, wielu kierowców słusznie decyduje się na wybór najtańszego dostępnego ubezpieczenia, chociaż zdarza się, że można w inny sposób znaleźć korzystniejszą ofertę.

Dodatki do OC, których możesz potrzebować

Towarzystwa ubezpieczeniowe mocno konkurują o względy klientów. W ich ofertach można znaleźć bezpłatne bądź uwzględnione w cenie atrakcyjne dodatki do ubezpieczenia OC. Zanim podejmiesz decyzję, upewnij się, czy któryś spośród nich nie będzie Ci potrzebny. Jeżeli podróżujesz za granicę poza teren Unii Europejskiej, przydatna może się okazać darmowa zielona karta potwierdzająca zgodność polskiego ubezpieczenia z miejscowym. Wygodną usługą jest bezpośrednia likwidacja szkód. Ubiegając się o odszkodowanie z OC sprawcy możesz wówczas liczyć na komfortowe i szybsze załatwienie sprawy z własnym ubezpieczycielem. Inne popularne dodatki to podstawowy pakiet Assistance lub ubezpieczenie szyb bądź opon.

Porównaj wiele ofert – najlepiej przez Internet

Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę porównaj jak najwięcej dostępnych propozycji, w czym pomocna będzie porównywarka OC. Kalkulatory takie jak Kiosk Polis gromadzą oferty wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Chcąc zapoznać się z indywidualnymi propozycjami, wypełnij formularz, który znajdziesz na stronie https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/.

Później wybraną polisę wygodnie kupisz przez Internet, korzystając z płatności online.

Ubezpieczenia komunikacyjne tańsze w pakiecie

Być może potrzebujesz dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych: Autocasco, NWW lub Assistance? W takiej sytuacji koniecznie kup je pakiecie, czego również dokonasz przez porównywarkę internetową. Cena będzie sporo niższa, kiedy skorzystasz z propozycji jednego ubezpieczyciela.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także