Programy diagnostyczne dla warsztatów
Poradnik Eksperta

Programy diagnostyczne dla warsztatów samochodowych

0

Dzisiejsze warsztaty samochodowe nie kojarzą się już jedynie ze smarem, kluczami i hałasem. Dziś często w dobie nowoczesnych pojazdów postawienie diagnozy usterki samochodu wymaga nieco więcej delikatności subtelności z naszej strony.

Dzisiejsze warsztaty samochodowe nie kojarzą się już jedynie ze smarem, kluczami i hałasem. Dziś często w dobie nowoczesnych pojazdów postawienie diagnozy usterki samochodu wymaga nieco więcej delikatności subtelności z naszej strony. Możemy poradzić sobie z pomocą dobrej jakości programu diagnostycznego, który będzie w stanie bez konieczności używania klucza wskazać nam te elementy samochodu, które wymagają przyjrzenia się i ewentualnie wdrożenia naprawy.

Jaki program diagnostyczny dla warsztatu?

W przypadku warsztatu rzecz jasna liczy się szybkość działania, uniwersalność programu i oczywiście poprawne diagnozowanie wszelakich kodów usterek w jak największej liczbie pojazdów. Cena ma nieco mniejsze znaczenie, aniżeli w przypadku użytku prywatnego. Mechanicy decydują się najczęściej na oprogramowanie diagnostyczne do aut SDPROG, które daje niesamowicie duże spektrum możliwości diagnostycznych i pozwala na zdiagnozowanie wielu problemów z naszym pojazdem praktycznie bez dotykania klucza. Program ten zwykle oferowany jest w opcji z dostosowanym interfejsem, który pozwoli na pozyskanie wszystkich informacji w sposób bardzo wygodny i przejrzysty.

Co potrafi program SDPROG?

Spektrum możliwości tego oprogramowania jest naprawdę szerokie i to właśnie dlatego znajduje on zastosowanie w tak wielu warsztatach samochodowych. To przede wszystkim możliwość odczytania i zinterpretowania kodów błędów pojawiających się w odniesieniu do większości podzespołów samochodu. Dowiemy się wszystkiego odnośnie błędów oczekujących, zarejestrowanych, a także ogólnych i charakterystycznych dla danego producenta. Odczytamy, ale i skasujemy wszystkie znalezione błędy. Będziemy również mogli w czasie rzeczywistym monitorować pracę silnika samochodu.

SDPROG to obecnie najczęściej wybierany program do diagnostyki samochodowej w naszym kraju. Znajdziemy go w kilku dostosowanych do typowych potrzeb wersjach. Bez problemu obsłużymy go z poziomu naszego smartfona, a także komputera i laptopa. Zależnie od posiadanego łącza będziemy również mogli wybrać odpowiedni dla siebie sposób komunikacji.

5/5 - (4 votes)

Zobacz także