Czym uzupełnić akumulator
Czym uzupełnić akumulator
Poradnik Eksperta

Czym uzupełnić akumulator?

0

Czym uzupełnić akumulator? Akumulator to niezbędna część wyposażenia każdego samochodu. Pozwala o sobie zapomnieć, zwłaszcza w niskich temperaturach, kiedy zazwyczaj funkcjonuje prawidłowo i nie potrzebuje ludzkiej interwencji. To jeden z głównych powodów tego, że kierowcy nie pamiętają o regularnym sprawdzaniu stanu akumulatora i zapominają o jego uzupełnianiu. Problem pojawia się jednak, kiedy woda z baterii wyparuje i jej poziom będzie za niski.

Akumulator zaczyna szwankować i odmawia posłuszeństwa. Panika nigdy nie jest wskazana, zanik zakupimy nowy akumulator warto sprawdzić czy nie trzeba uzupełnić wody w akumulatorze, oczywiście możemy to zrobić tylko w akumulatorach z dostępem do cel.

Czym uzupełnić akumulator?

Jeżeli zauważysz, że poziom elektrolitu w baterii jest za niski (płyty akumulatora są odkryte), prawdopodobnie w Twojej głowie pojawi się jedno pytanie – czym uzupełnić akumulator? Odpowiedź jest prostsza, niż można się było spodziewać. Jedynym płynem, którym należy uzupełnić akumulator jest woda destylowana.

Choć dla doświadczonego kierowcy, informacja ta może wydawać się banalnie prosta, osoby z mniejszym doświadczeniem za kółkiem, mogą zachodzić w głowę nad rozwiązaniem tej motoryzacyjnej zagadki. 

Warto pamiętać, że w przypadku akumulatora, nie ma chwilowych rozwiązań. Pod żadnym pozorem nie można bowiem zalewać go zwykłą wodą. Jeżeli nie masz przy sobie wody destylowanej, nie próbuj zastąpić jej niczym innym – narobi to więcej szkód niż pożytku i może wiązać się z kosztownymi naprawami akumulatora.

Jak sprawdzić poziom elektrolitu? 

Na obudowie akumulatora, powinny pojawić się znaczniki, mające pomóc w odmierzeniu odpowiedniej ilości wody destylowanej. Zazwyczaj są to wypustki w kształcie litery L, dla niezorientowanego obserwatora mogą przypominać zwykłe blaszki. To wyznacznik poziomu elektrolitu. Jeśli takich nie zauważysz, to uzupełnij wodę tak, aby płyty akumulatora były przykryte. 

Skoro wiesz już czym uzupełnić akumulator, wystarczy że wlejesz wody destylowanej.

4,4/5 - (26 votes)

Zobacz także