Regulator solarny PWM na zółtym tle
Nowości produktowe

Regulator PWM do systemu solarnego

0

Technologia regulatora ładowania rozwinęła się szybko w ostatnich latach. Najważniejszym krokiem było wprowadzenie prądu ładowania z modulacją szerokości impulsu PWM, który stał się bardzo popularny. Co to jest regulator PWM? Modulacja szerokości impulsu jest najskuteczniejszym sposobem uzyskania stałego napięcia ładowania akumulatora poprzez przełączanie źródła energii – baterii słonecznej. Podczas korzystania z regulatora ładowania PWM prąd z baterii słonecznej jest dopasowany do stanu akumulatora i potrzeb ładowania. Regulator solarny jest bardzo ważny dla całego systemu fotowoltaicznego, ponieważ stanowi połączenie panelu słonecznego z akumulatorem żelowym. Bez niego nastąpiłoby szybkie zniszczenie akumulatora wskutek głębokiego rozładowania albo nadmiernie wysokiego napięcia.

Gdzie kupić wysokiej jakości regulator PWM – w Poznaniu?

Dlaczego PWM jest tak wydajny? Ładowanie akumulatora za pomocą baterii słonecznej to wyjątkowy i złożony proces. Wcześniej stosowano proste regulatory ładowania, które po prostu włączały i wyłączały panel słoneczny. Głównym ich celem było zapobieganie tworzeniu się gazu w baterii, jeśli ogniwo słoneczne wytwarza nadmiar energii. Jednak rozwój technologii energii słonecznej pokazał negatywne aspekty takiego trybu ładowania. PWM pracuje na podstawie ładowania impulsowego.

Co to znaczy?

Wysyła impulsy napięcia do akumulatora dostarczając możliwie jak najwięcej prądu w krótkim czasie. Gdy akumulator osiąga dobre naładowanie wysyłanie impulsów następuje rzadziej i są one krótsze. W przypadku akumulatora nienaładowanego sytuacja jest odwrotna. Przy prostej kontroli ładowania zaobserwowano przedwczesną awarię baterii, wzrosła częstotliwość odłączania odbiorów ochronnych, co prowadziło do rosnącego niezadowolenia użytkowników. Regulatory solarne PWM wykazały się zaletami w procesie ładowania akumulatorów z paneli słonecznych.

Gdzie można kupić PWM?

Sprawdzone regulatory PWM w Poznaniu dostępne są w sklepie (https://sklep.akustrefa.pl/regulator-pwm-c-307.html), wykorzystują one technologię podobną do tej stosowanej w innych nowoczesnych regulatorach ładowania akumulatorów. Gdy napięcie w akumulatorze osiągnie określoną wartość, algorytm PWM stopniowo zmniejsza prąd ładowania, aby zapobiec przegrzaniu, pęcznieniu lub wrzenia w baterii. Jednak bateria nadal ładuje się, aby osiągnąć maksymalną ilość energii w nim zmagazynowanej. Ponadto skraca się czas ładowania. Rezultatem jest wyższa wydajność ładowania, szybsze ładowanie i zdrowy w pełni naładowany akumulator.

Solarny regulator ładowania PWM – Poznań

Regulator solarny PWM 10A firmy Victron Energy

Regulator solarny PWM 10A firmy Victron Energy

Jakie są regulatory solarne ładowania akumulatorów? Nowoczesne regulatory ładowania baterii słonecznych dostępne w sklepie z akumulatorami w Poznaniu dzielą się na 2 duże grupy – PWM (modulacja szerokości impulsu prądu ładowania) i MPPT (śledzenie punktu maksymalnej mocy). Aby naładować akumulator z regulatora ładowania PWM konieczne jest, aby napięcie baterii słonecznej odpowiadało jego napięciu. Tak, więc, aby naładować akumulator 12V, potrzebna jest bateria słoneczna z 36 ogniwami słonecznymi połączonymi szeregowo, (aby zwiększyć moc takich łańcuchów, może być ich kilka równolegle). Aby naładować akumulator za pomocą regulatora MPPT , napięcie baterii słonecznej powinno być nieco wyższe niż jego napięcie. Należy również upewnić się, że napięcie obwodu otwartego panelu słonecznego nie przekracza maksymalnego dopuszczalnego napięcia regulatora słonecznego. Regulatory ładowania mogą być wbudowane w falowniki lub zasilacze bezprzerwowe.

Regulator solarny PWM 20A Volt Polska

Regulator solarny PWM 20A Volt Polska

Pracownicy naszego sklepu w Poznaniu zdają sobie sprawę z ważności prawidłowego wyboru regulatora ładowania, który jest niezwykle ważny w każdym systemie fotowoltaicznym. PWM przyczyni się do sprawnego funkcjonowania akumulatora i zabezpieczy instalację przed głębokim rozładowaniem. Uchroni to użytkownika fotowoltaiki przed utratą zmagazynowanej energii elektrycznej, ponadto akumulatory nie ulegną uszkodzeniu.

Czy regulator PWM jest niezbędny dla efektywnego działania systemy solarnego?

Na podstawie uzyskanych informacji, odpowiedź jest jednoznaczna – tak. Bardziej szczegółowych informacji udzielą pracownicy naszego sklepu, ponadto pomogą wybrać optymalny regulator ładowania do systemu fotowoltaicznego.

Wszystkich Klientów którzy poszukują elementów do instalacji fotowoltaicznej zapraszamy do naszego sklepu.

  • ul. Dąbrowskiego 185
  • 60-594 Poznań
  • +48 508 211 330

Godziny pracy

  • Pn.-Pt. 9:00-18:00
    Sobota 10:00-15:00
5/5 - (2 votes)

Zobacz także