Wymiana akumulatora poznań
Wymiana akumulatora poznań
Poradnik Eksperta

Wymiana akumulatora Poznań

0

Jeżeli stajemy się właścicielami samochodu, z pewnością musimy się liczyć z tym, iż po pewnym czasie jakaś jego część wymagać będzie naprawy. Jedną z takich czynności będzie Wymiana akumulatora Poznań. Nie jest to nazbyt trudne zadanie, niemniej pomimo tego nie każdy kierowca umie je wykonać. Nieodpowiednia wymiana może w przyszłości skutkować poważnymi problemami, dlatego lepiej odpowiednio się przygotować do takiej czynności, zasięgając wiedzy. 

Wymiana akumulatora Poznań- jakie narzędzie?

Najważniejszym narzędziem, którego potrzebujemy, będzie klucz płaski. Bez z jego użycia wymiana akumulatora nie będzie w ogóle możliwa. Zwykle powinien mieć rozmiar 10mm lub 8 w francuskich autach. Pomocny może być również klucz nasadowy mający rozmiar 13mm. Wszystko oczywiście w tym przypadku zależy od rodzaju posiadanego samochodu. Nie za każdym razem rozmiar klucza będzie identyczny. Wymianę powinniśmy rozpocząć od zlokalizowania dolnej śruby akumulatora. 

Wymiana akumulatora krok po kroku

Wymiana akumulatora w samochodzie Poznań może trwać nawet do kilkudziesięciu minut, jeżeli wcześniej nigdy jej nie wykonywaliśmy. Zanim wyciągniemy akumulator z pojazdu, należy odłączyć ujemny  i plusowy przewód z akumulatora oraz odkręcić dolne mocowanie.  Kiedy już wykonamy taką czynność, możemy śmiało zabrać się za wyciąganie samego akumulatora.

Wymiana akumulatora a komputer – Podłączenie baterii podtrzymującej

Jeśli mamy bardziej nowoczesne auto, w którym chcemy wymienić akumulator, możemy skorzystać z opcji podłączenia baterii podtrzymującej, dzięki czemu unikniemy wielu problemów z nieodpowiednio funkcjonującymi: 

  • sterownikami,
  • multimediami. 

W tym przypadku najlepiej się udać do specjalistycznego sklepu, gdzie wymiana akumulatora odbędzie się na zewnętrznym zasilaniu, dzięki czemu nie będziemy musieli wszystkiego kodować od nowa.

Chcesz zaoszczędzić czas? Udaj się do sklepu z akumulatorami!

Jeżeli samodzielna wymiana akumulatora przyprawia cię o zawrót głowy, udajmy się lepiej do profesjonalnego sklepu. W nowoczesnych samochodach trudno będzie wymienić baterię bez pomocy serwisu, dlatego warto skorzystać z usług sklepu z akumulatorami Akustrefa, gdzie klient może skorzystać z bezpłatnej wymiany akumulatora, jeżeli uprzednio go tam zakupi. Wymiana dla klientów obawiających się o utratę danych możliwa jest wraz z podtrzymaniem. Doświadczeni specjaliści wymienią baterię w cenie w kilkanaście minut. Niekiedy potrzebne będą do tego celu specjalistyczne narzędzia, które mają wyłącznie fachowcy.


Szukasz akumulatora online? Zapraszamy do naszego sklepu >> Akumulatory online

4,7/5 - (24 votes)

Zobacz także