Sprawdzenie historii pojazdu
Poradnik Eksperta

Historia pojazdu GOV – Sprawdzenie historii pojazdu

0

Zakup używanego pojazdu wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Przed dobiciem targu warto sprawdzić historię danego samochodu czy motocykla, aby uniknąć niespodzianek. Jak się okazuje, nie jest to takie trudne. Możemy to zrobić za pomocą historia pojazdu GOV. Takie działanie zweryfikuje informacje, jakie podaje nam sprzedający. Aby sprawdzić historię GOV, będziemy potrzebowali numeru VIN, jeśli go nie posiadamy, to nic nie wskóramy.

Sprawdzenie historii pojazdu

Historia danego pojazdu musimy być sprawdzona na podstawie numeru VIN. Składa się on aż z 17 znaków i możemy go traktować jak wizytówkę każdego pojazdu. Umożliwia on nam zdobycie wielu informacji na temat danego sprzętu oraz zweryfikowanie go. Umożliwia on nam uzyskanie:

  • Marki pojazdu;
  • Parametrów technicznych oraz cech specjalnych pojazdu;
  • Kraju, w jakim został wyprodukowany dany pojazd.

Musimy pamiętać o tym, że ostanie 8 cyfr jest odpowiedzialne za inne informacje. Mówią one nam o tym, jaka jest historia danego pojazdu. Jeśli posiadamy numer VIN, nie pozostaje nam nic innego jak udać się na witrynę https://historiapojazdu.gov.pl/ oraz sprawdzić pełną historię danego sprzętu, w celu uniknięcia niebezpiecznej transakcji. Dostęp do takich danych ma każdy klient, który zamierza w niedługim czasie zakupić używany samochód lub motor. Są to publiczne informacje, z których można bez większego problemu korzystać.

Gdzie znaleźć numer VIN?

Analiza historii pojazdu GOV jest bardzo prosta, jednak na samym starcie musimy znaleźć numer GOV. To gdzie możemy to zrobić, jest zależne od marki samochodu czy motocykla. W większości modeli możemy szukać numeru VIN na progu od strony kierowcy. W niektórych wypadkach będzie on się znajdował z przodu, po wewnętrznej stronie auta. Jeśli ktoś go poszukuje to z pewnością go znajdzie, nie będzie to problemem. Jeśli braknie nam pomysłów, to możemy również sprawdzić przegrodę czołową lub obszar wokół prawego amortyzatora.

Nie ma co się oszukiwać, numer VIN znajduje się w przeróżnych miejscach, jednak po poświęceniu kilku minut, uda nam się go zlokalizować. W niektórych wypadkach będzie on umieszczony na desce rozdzielczej lub prawym nadkolu. W wyjątkowych sytuacjach znajduje się on także na komorze silnika.

Czego możemy dowiedzieć się z historii pojazdu?

Sprawdzenie VIN GOV umożliwi nam uzyskanie wielu informacji, które pomogą nam w podjęciu dobrej decyzji odnośnie do zakupu konkretnego pojazdu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości to warto to sprawdzić, zanim wyrzucimy pieniądze w błoto. Możemy się spotkać z takimi informacjami jak stan techniczny pojazdu, dane o poprzednich właścicielach, które powiedzą nam, ilu ich w rzeczywistości było.

Znajdziemy tam także dane mówiące o wadze pojazdu, jego pojemności, konkretnych wymiarach czy typie silnika, jaki został w nim zamontowany. Informacji jest naprawdę sporo, jednak wszystkie są bardzo istotne. Możemy się także dowiedzieć o przeglądach technicznych oraz jakichkolwiek kolizjach drogowych. Dzięki tym wszystkim informacjom będziemy pewni, że zakupimy dobry egzemplarz, którym pojeździmy przez wiele lat.

5/5 - (17 votes)

Zobacz także