Jaki-akumulator-do-traktorka-ogrodowego
Poradnik Eksperta

Jaki akumulator do traktorka ogrodowego?

0

Jaki akumulator do traktorka ogrodowego spisze się najlepiej? Dobór odpowiedniego akumulatora bywa trudnym zadaniem. Ogrom dostępnych egzemplarzy sprawia, że możemy mieć słuszne obawy dotyczące tego, jakimi parametrami musimy się kierować, aby wybrany przez nas akumulator doskonale spisywał się przez wiele lat. W jaki sposób wybrać akumulator do kosiarki?

Jaki akumulator do traktorka ogrodowego?

Z każdym dniem wiosna zbliża się coraz bardziej. Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety zarośnięty trawą ogród sprawia, że nie mamy ochot w nim przebywać i cieszyć się jego pięknem. W takich sytuacjach zastanawiamy się najczęściej nad tym, aby dokonać koszenia. Niestety po zimie wiele sprzętów wymaga nie tylko oczyszczenia, ale także wymiany podzespołów, które w wyniku użytkowania ulegają zniszczeniu. Jednym z takich podzespołów jest oczywiście akumulator do kosiarki

Jak wybrać akumulator do traktorka?

W ty momencie pojawia się największy dylemat. Czy warto kupować znane i cenione akumulatory, czy też postawić na tańszy egzemplarz, który sprawi, że nasza kosiarka przez wiele lat będzie skutecznie kosiła trawniki? Akumulator musi być przede wszystkim dopasowany do rodzaju kosiarki. Nigdy nie należy kupować akumulatora, który będzie miał mniejszą pojemność, niż ten, który zamontowany był w kosiarce pierwotnie. Wszelkie dane sprawdzić można na starym akumulatorze, który zamontowany był w kosiarce. Jeżeli jednak nie dysponujemy starym akumulatorem, warto poprosić o poradę eksperta, który poleci nam najlepszy wybór dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie należy podejmować tutaj pochopnej decyzji. W razie jakichkolwiek trudności warto zdecydować się na akumulator do kosiarki, który będzie cechował się nieco większą pojemnością. Zakup taniego akumulatora może sprawić, że kosiarka nie będzie spisywała się tak dobrze, jak przy zastosowaniu akumulatora nieco lepszej jakości. To ogromna oszczędność nie tylko nerwów, ale także środków, gdyż znacznie tańszy okazuje się zakup jednego, solidnego akumulatora, niż kilku tanich, które potrzeba wymieniać po każdym sezonie. Dobra jakość akumulatora zagwarantuje znacznie lepsze koszenie trawy i lepsze efekty. 

Problemy związane z doborem akumulatora do kosiarki

Wielu klientów podczas zakupów zastanawia się nad tym, jaki akumulator do kosiarki okaże się najlepszy. Szczególną uwagę zwrócić należy na procesy konserwacyjne w trakcie zimy. Nie może stać se tak, że o istnieniu baterii przypomnimy sobie wtedy, kiedy nadejdzie zima. W czasie zimy akumulator może się zasiarczyć. Zadbać należy więc o stan akumulatora, aby cieszyć się jak najlepszą jego jakością. Najczęściej najlepiej spisuje się wtedy, kiedy jest nowy, jednak jego stan pogarsza się wtedy, kiedy chowamy go do garażu. Przypominamy sobie o jego dobrym stanie wraz z nadejściem wiosny. Zasiarczenie akumulatora doprowadza do jego rozładowania, a także w konsekwencji do jego zniszczenia. Korzystanie z niego w przyszłym sezonie nie będzie możliwe. 

Akumulator do kosiarki

Jak dbać o akumulator do traktorka ogrodowego?

Kupując nowy akumulator do kosiarki, zastanawiamy się nad tym co zrobić, aby cieszyć się jego dobrym stanem przez wiele lat. Pierwsze koszenie następuje najczęściej wiosną, natomiast ostatnie jesienią. W pozostałej części roku kosiarka stoi bezczynnie. W jaki sposób możemy więc zapobiec zasiarczeniu akumulatora? Jeżeli nie mamy czasu na podładowanie akumulatora w czasie roku, odłączmy go od instalacji kosiarki. Odłączenie zapobiegnie rozładowaniu w około 30%. Jeżeli jednak nie chcemy odłączać akumulatora, co dwa miesiące powinniśmy przeprowadzać ładowanie konserwacyjne trwające około 10 godzin przy zachowaniu prądu stałego równego 1/10 pojemności akumulatora. 

 

5/5 - (13 votes)

Zobacz także