Coraz częściej zastanawiasz się nad zakupem nowego akumulatora do swojego pojazdu? Może warto zatem zdecydować się na sprzęt nowej generacji? Coraz popularniejsze są akumulatory ZAP Poznań. Dlaczego? Jak zostały wykonane? Czym cechuje się konstrukcja? W przypadku jakich pojazdów akumulatory EFB rzeczywiście powinny być zastosowane?
Akumulatory ZAP Poznań
Spis treści
Nie jest to kwestia przypadkowa. Osoby zainteresowane tym tematem zwracają uwagę na kilka aspektów. Czym zatem wyróżniają się akumulatory zap efb? Trzeba już na samym wstępie zauważyć, że posiadają one pośrednie właściwości – biorąc pod uwagę akumulatory kwasowe oraz akumulatory typu AGM. Jakie wyróżniamy tutaj najważniejsze zalety? Między innymi główna funkcja jest związana z włączaniem i wyłączaniem silnika. Nawet przy stosunkowo często wykonywanych czynnościach tego typu akumulatory EFB nie tracą na swojej mocy. To nie wszystko. Regularne wyłączanie oraz włączanie silnika nie wpływa również negatywnie na żywotność sprzętu z tej grupy.
ZAP Carbon EFB
Trzeba zauważyć, że skrót EFB (z ang. Enhanced Flooded Battery) oznacza zaś nic innego, jak po prostu akumulator o wydłużonej wytrzymałości. Nic więc dziwnego, że dużo osób decyduje się właśnie na takie zakupy. Mają świadomość, że będzie to udana inwestycja – naprawdę na długie lata. Szczególnie, jeśli zdecydujesz się na akumulator od porządnego producenta, który będzie perfekcyjnie dopasowany do konkretnego pojazdu.
Biorąc pod uwagę nie tylko gabaryty, ale przede wszystkim parametry techniczne. Warto zaznaczyć, że Klienci mogą zdecydować się na przykład na różne wersje pojemnościowe. W sklepach internetowych czy stacjonarnych z tym asortymentem można kupić akumulatory zap efb o następujących parametrach: 50, 60, 62, 72, 77, 80, 85 oraz 100 Ah.
Trzeba dodać, że takie urządzenia charakteryzują się dwukrotnie większą wytrzymałością cykliczną w porównaniu do konwencjonalnych akumulatorów kwasowych. Ma to natomiast spore znaczenie. Taki sprzęt jest bowiem zaprojektowany na 2 razy więcej uruchomień silnika. Jak wygląda konstrukcja tych elementów?
Akumulatory ZAP Carbon EFB
W akumulatorach ZAP Carbon EFB wykorzystano większy zbiornik elektrolitu. Co jeszcze? To również płyty ze stopu ołowiu, wapnia oraz cyny. To nie wszystko. Użyto tutaj również dwustronnych separatorów z mikrowłókien polietylenu, a także poliestru.
Już teraz sprzęty tego typu są bardzo popularne. Fachowcy przewidują natomiast, że ten trend zostanie utrzymany i będzie jeszcze bardziej zauważalny w ciągu następnych lat. Takie akumulatory EFB można bez żadnego problemu stosować jako zamienniki choćby akumulatorów kwasowo-ołowiowych.
Wszechstronne zastosowanie Carbon EFB
Akumulatory Carbon EFB są przede wszystkim używane w przypadku samochodów posiadających funkcję Start/Stop. Także biorąc pod uwagę pojazdy wyposażone w dużo urządzeń zasilanych przy pomocy energii elektrycznej.
Kiedy jeszcze takie akumulatory dobrze zdają egzamin? Biorąc pod uwagę pojazdy używane głównie w trakcie jazdy po mieście – przy stosunkowo częstych rozruchach oraz relatywnie krótkich pokonywanych dystansach. Trzeba zauważyć, że nowoczesne akumulatory posiadają nawet 30% więcej mocy rozruchowej niż standardowe sprzęty z tej kategorii. Ma to natomiast znaczenie w trakcie zapalania samochodu w okresie zimowym.