Akumulatory-trakcyjne-Poznań
Aktualności

Akumulatory trakcyjne Poznań

0

Akumulatory trakcyjne Poznań wykorzystywane są najczęściej w pojazdach elektrycznych, wózkach widłowych, jezdniowych, platformach, podnośnikach i maszynach czyszczących. Oprócz tego rozwiązania te można spotkać w przypadku urządzeń wykorzystywanych sezonowo, takich jak kampery, łodzie czy jachty. Akumulator trakcyjny jest też często wykorzystywany w przypadku różnego rodzaju źródeł energii odnawialnej. Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie kupić najlepsze akumulatory głębokiego rozładowania i jakie są ich rodzaje. 

Akumulatory trakcyjne Poznań

Na rynku istnieje wielu producentów, którzy specjalizują się w produkcji akumulatorów głębokiego rozładowania. Rekomendujemy jednak wybór produktów oznaczonych logo trzech konkretnych producentów, takich jak: 

  • Crown Battery, 
  • Yuasa,
  • Trojan, 
  • U.S. Battery. 

Wszystkie te firmy są gwarantem najwyższej jakości, a każda z nich od wielu lat funkcjonuje na rynku, posiada ogromne doświadczenie i bazuje na bogatej tradycji. Do dyspozycji osób zainteresowanych wszystkie te trzy marki oddają baterie trakcyjne dedykowane do różnego rodzaju pojazdów, maszyn i urządzeń. Każda z nich tworzy akumulatory wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia i nawet najbardziej wymagające warunki atmosferyczne. 

Jakie technologie akumulatorów trakcyjnych?

Na przestrzeni lat powstało kilka różnych rodzajów akumulatorów tego typu. Każda kategoria charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, dlatego podejmując decyzję o wyborze właściwego, warto przeanalizować wszystkie czynniki oraz wziąć pod uwagę wymagania sprzętu i własne oczekiwania. W wyborze mogą pomóc na przykład fachowcy zatrudnieni w sklepach lub hurtowniach. Do najczęściej spotykanych rodzajów akumulatorów tego typu zalicza się:

  • Akumulatory trakcyjne klasyczne – Ich działanie opiera się na wykorzystywaniu elektrolitu ciekłego. Propozycje te zwykle wymagają od użytkownika kontrolowania jego pracy, dlatego w większości przypadków konieczne jest zaopatrzenie się w dodatkowe systemy odpowiedzialne właśnie chociażby za uzupełnianie wody. 

 

  • Akumulatory trakcyjne  żelowe – Jest to jeden z lepszych rodzajów tego typu akumulatorów, które cechują się całkowitą bezobsługowością. Dzięki zastosowaniu elektrolitu w postaci żelu możliwe jest skuteczniejsze magazynowanie energii. Dodatkowo w tego typu akumulatorach nie dochodzi do zjawiska gazowania, co jest faktem niezwykle przydatnym, jeśli chodzi o wykorzystywanie tych modeli chociażby na lotniskach. 

 

  • Akumulatory trakcyjne  AGM – Technologia AGM stosowana w tego typu akumulatorach wykorzystywana jest głównie w przypadku instalacji solarnych i paneli słonecznych. Rozwiązanie to wykorzystuje matę z włókna szklanego, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Ryzyko wycieku w tym przypadku jest zminimalizowane właściwie do zera. To co wyróżnia te modele to fakt, iż technologia AGM znacznie skraca czas reakcji pomiędzy masą czynną a elektrolitem, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na natężenie mocy. Wadą tego rozwiązania jest jednak znacznie krótsza żywotność, w porównaniu z innymi propozycjami. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

5/5 - (25 votes)

Zobacz także